Kesteren 1 is zaterdag het veldseizoen in de derde klasse begonnen met een nederlaag. Tegen PSV leek er in de openingsfase weinig aan de hand voor de ploeg uit Kesteren, maar na een sterke start glipte de wedstrijd langzaam uit handen. Na een ruststand van 7-6 trok PSV uiteindelijk met 16-20 aan het langste eind.
De start van Kesteren was veelbelovend. Vanaf het eerste fluitsignaal speelde de ploeg met overtuiging en energie, wat resulteerde in een comfortabele 6-2 voorsprong na een klein kwartier spelen. In die fase had Kesteren het duel volledig in handen en liet het zowel aanvallend als verdedigend zien waartoe het team in staat is.
Toch wist PSV zich gaandeweg de eerste helft steeds beter in de wedstrijd te knokken. Waar Kesteren in de beginfase de korf nog vrij gemakkelijk vond, stokte het aanvalsspel later in de eerste helft. De kansen werden schaarser en het afronden lastiger, terwijl PSV juist steeds makkelijker tot scoren kwam. Daardoor slonk de voorsprong snel en ging Kesteren uiteindelijk met een minimale 7-6 voorsprong de rust in.
Na rust kreeg Kesteren direct een lastige fase te verwerken. PSV kwam goed uit de kleedkamer en draaide met drie treffers de wedstrijd om. Plots moest Kesteren in de achtervolging en leek het initiatief volledig bij de bezoekers te liggen. Toch liet het team zich niet zomaar uit het veld slaan. Met veel inzet en karakter vocht het team zich terug in de wedstrijd en wist het weer terug te komen op 10-10. Daarmee onderstreepte Kesteren dat het, ook op moeilijke momenten, over voldoende veerkracht beschikt.
In het vervolg van de tweede helft bleef PSV echter net iets doeltreffender. Kesteren bleef daardoor achter de feiten aanlopen en slaagde er niet meer in de wedstrijd naar zich toe te trekken. In de slotfase liep PSV uiteindelijk uit naar een 16-20 overwinning.
Ondanks de teleurstelling over het resultaat van deze eerste veldwedstrijd, zal Kesteren ook positieve punten meenemen. De sterke openingsfase en de manier waarop de ploeg zich terug knokte in de wedstrijd, laten zien dat er voldoende basis is om in de komende weken verder op voort te bouwen.
Aankomende zaterdag 11 april wacht voor Kesteren 1 de volgende uitdaging. Om 15.30 uur neemt de ploeg het op tegen OEC 1, een tegenstander waar Kesteren in het verleden al vaker tegenover heeft gestaan. Daarbij kunnen de grasschoentjes weer uit de kast worden gehaald, want OEC speelt op grasvelden. Voor Kesteren is dat gelukkig geen onbekend terrein, waardoor de hoop is dat dit geen grote rol zal spelen in de jacht op de eerste punten van het veldseizoen.